Мода

Купува евтина и стара облека и ја претвора во модерни кул парчиња

Џулијан Овенс обожава да купува евтина, стара облека и ја претвора во модерни парчиња кои одговараат на нејзиниот стил. Резултатите ги објавува на нејзиниот профил на Инстаграм, на кој ја следат повеќе од 14.000 корисници.

Некои од објавите ви ги пренесуваме во галеријата подолу. Ова може да биде инспирација вашите стари алишта да ги претворите во модерни парчиња.

 

Преземено од: https://dnevnik.hr/

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Џорџо Армани со нова пролет-лето колекција

saso user

Линија на облека од остатоци од текстил претворени во модерни дизајни (ВИДЕО)

saso user

Оваа година без ревија на најубавите жени на светот? „Викторијас сикрет“ го откажа шоуто! ФОТО

saso user