Мода

Новата колеција на Барбери ја рекламираат вработените (ФОТО)

Наместо манекенки и манекени, модната куќа Барбери одлучи својата нова колекција облека и чанти да ја претстави во прилично „секојдневен“ стил – преку своите дизајнери и вработени.

Тие самите, сакајќи да ја доловат сѐ уште актуелната состојба со корона-пандемијата и мерките за физичка оддалеченост, позираа пред своите куќни прагови.

Новата понуда содржи костими, мантили, џемпери, кошули, маици, мермуди, поголеми и помали чанти.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Најдобрите селфи фотографии на кои познатите личности позираат без шминка (Галерија)

saso user

Bonatti во Македонија со трендовска колекција за костими за капење лето ‘19

saso user

Четири навики кои ја уништуваат кожата

saso user