Мода

Фармерки што ги издолжуваат нозете, секоја жена треба да ги има

Нема ништо поуниверзално, удобно и во исто време практично од фармерките. Секој знае дека на оваа земја не постои личност која нема ваква облека во својата гардероба.

Секој од нас има фармерки во различни бои, должини и големини, а секој има сочуван пар на „се надевам дека можам повторно да влезам во нив“ или т.н. “тесни фармерки.”

Шега настрана. Кендал Џенер открива кој модел на фармерки треба да ја има секоја жена во нејзината гардероба. Тие можат да направат да изгледате многу подобри и потенки.

Нејзиниот избор паѓа на бели фармерки со прав крој и високи во половината. Тие ефикасно ги потенцираат и бутовите и задникот. Што е најважно, сепак, благодарение на овој прав крој и висока половина, овие фармерки ги продолжуваат нозете на ѕвездата и ги прават визуелно потенки.

Во овој случај, Кендал одлучи да го надополни својот секојдневен изглед со маичка во светло сина боја и портокалови патики.

Извор: /јената.блитз.бг

Фото: trendrr.com

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Цело време погрешно го перете костимот за капење: Еве како е правилно

saso user

Ова е кошмар за глобалната модна индустрија

saso user

Со атрактивна фотосесија „Dias“ ја претстави новата женска колекција (ГАЛЕРИЈА)

saso user