Спорт

Sвездата на Хјустон Рокетс има корона

Расел Вестбрук и Џејмс Харден, ѕвездите на Хјустон, оваа недела требаше да им се придружат на своите соиграчи во „Дизни Светот“, но, барем што се однесува до Вестбрук, тоа нема да се случи.

„Дефанзивецот на Хјустон, Расел Вестбрук изјави дека е позитивен за коронавирусот и е во самоизолација“, напиша Шамс Шаранија, новинар на Атлетик, на Твитер.Потоа се обрати и Вестбрук.

– Во моментов се чувствувам добро, јас сум во карантин и со нетрпение очекувам да се вратам на соиграчите кога ќе ми биде одобрено. Ви благодарам за сите ваши желби и постојана поддршка. Ве молам, сфатете го сериозно овој вирус. Внимавајте и носете маски – вели поранешниот играч на Њу Орлеанс.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Јувентус искеширал само милион евра за Маурицио Сари

saso user

Лекар ја откри тажната вистина за Шумахер

saso user

Во изолација ѕвездата на ЦСКА Москва, Мајк Џејмс

saso user