Сцена

Том Хенкс и Рита Вилсон не ѝ одолеаја на Грција ни во екот на пандемијата ФОТО

Холивудскиот актер Том Хенкс и неговата сопруга Рита Вилсон пристигнаа на грчкиот остров Антипарос каде што поседуваат вила.

Шеесет итригодишниот оскаровец и неговата сопруга пристигнаа под маски на својот омилен остров.

Ова е нивната прва посета од декември кога Том Хенкс стана почесен граѓанин на Грција.

Хенкс и неговата сопруга поседуваат вила од 450 метри квадратни, сместена poмеѓу Глифа и Хорa на тој остров.

Како што велат мештаните, Антипарос е остров на кој што Хенкс и неговата сопруга сакаат целосно да се опуштат, да уживаат со пријателите, да прават вечери и да уживаат на плажата, далеку од холивудскиот хаос.

Инаку, Том и неговата сопруга Рита веќе прележаа ковид-19 поради што актерот рекол дека „никогаш нема да ги почитува луѓето кои во ваква ситуација одбиваат да носат маски“.

 

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Меган доби традиционална хена од Мароко за среќа на бебето (ВИДЕО)

saso user

Моника Белучи првпат јавно го прозва поранешниот сопруг: Се надевам дека ќе почне да се грижи ФОТО

saso user

Мадона гола во када зборува за коронавирусот: Одамна не сте виделе ништо побизарно ВИДЕО

saso user