Бизнис

Продолжуваат антивладините протести во Бугарија

Нови протести се закажани против владата за денеска во Софија, Варна, Бургас, Стара Загора, Хасково и неколку други градови во Бугарија.

Главните барања на демонстрантите се оставката на владата и главниот обвинител.

Протестите досега се мирни. Зголемено присуство на полицијата има во сите градови.

Слоганите под кои протестираат се – „Протестирам за да не емигрирам“, „Сакаме иднина за нашите деца“, „Бугарија на народот, а не на мафијата“.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

По изборите дел од административците ќе одат во приватен сектор

saso user

Бензините поевтинуваат за три, а дизелот за 2,5 денари по литар

saso user

Возачите во своите кабини ќе бидат во мини карантин

saso user