Балкан

Премиерот на БиХ позитивен на ковид-19

Премиерот на Федерацијата Босна и Херцеговина, Фадил Новалиќ, е позитивен на новиот коронавирус, јавија сараевски медиуми.

Новалиќ ги почувствувал првите симптоми на неодамнешниот мировен марш, по повод одбележувањето на 25-годишнината од масакрот во Сребреница.

Според медиумите, тој денеска има треска и болки во мускулите.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Грција ќе дава по 2.000 евра за новородено бебе

saso user

Рама поднесе тужба против новинарот на германски „Билд“

saso user

Невремето во Хрватска направи хаос, има повредени (ВИДЕО)

saso user