Спорт

Интер не го заборава Горан Пандев (ВИДЕО)

Миланскиот фудбалски великан Интер во изминатиот период се навраќа на своето успешно минато и споделува видеа од своите најуспешни фудбалери во историјата.

Последната епизода е посветена токму на нашиот капитен Горан Пандев, кој беше дел од златната генерација во 2010 година и кој одигра значаен дел во тимот предводен од Жозе Мурињо.

Како што може да се забележи на видеото, таму се првите почетоци на Пандев во сино-црниот дрес, како и славјето на историската титула во Лигата на шампионите.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Шампионот во НБА поразен од ЛА клиперс

saso user

Бузалковски со две победи и две трети места ја започна сезоната 2019

saso user

Милан влегува во трката по Ракитиќ

saso user