Балкан

Српски министер е позитивен на ковид-19

Српскиот министер за државна администрација и локална самоуправа Бранко Ружиќ потврди дека е позитивен на коронавирусот и оти е во самоизолација.

Тој за Танјуг изјавил дека е дома и се чувствува добро.

– Засега сум добро. Нема температура, нема кашлица, моите бели дробови за сега се добри, како и мојата крвна слика – рече Ружиќ и додаде дека зема терапија и оти ќе биде во самоизолација наредните 14 дена.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Брнабиќ: Пацоли не дојде во политика од шума, зошто е засегнат?

saso user

И српската Влада го релаксира полицискиот час за првомајските празници

saso user

Ципрас и Вучиќ разговараа и за европската перспектива на Западен Балкан

saso user