Урбани вести

Пецаков: На 15 јули ве повикувам да излезете и да го заокружите бројот 14

Почитувани сограѓани и пријатели. На 15 јули среда ве повикувам сите да излезете и да го дадете својот глас, притоа да направите разлика помеѓу СДСМ партијата којашто под превезот на празната флоскула за живот во Македонија јазично и идентитески ја обезличи Македонија, притоа ни нанесе голем национален срам и од друга страна партијата ВМРО ДПМНЕ и Коалицијата за обнова на Македонија којашто проектот Обнова на Македонија го презентира пред граѓаните и притоа видоа граѓаните дека тој проект содржи реални програми којшто се остварливи за еден четиригодишен мандат и се обврзуваме на тоа.

Затоа на 15 јули ве повикувам да излезете и да го заокружите бројот 14.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

КОНКУРС ЗА НАЈУБАВО УКРАСЕН НОВОГОДИШЕН ДВОР ИЛИ БАЛКОН 2020

saso user

ВМРО ДПМНЕ Охрид:Зошто дивоградбите во Градиште не се отстранети во предвидениот рок од општина Охрид?

saso user

4 лица во Охрид и 1 лице во Ресен заболени со Коивид 19 регистрирани до 8 часот изутрина

saso user