Досие Топ вести

Мицковски или Груевски , избирате помеѓу Змија и Магаре,сите рајхсфирери на ВМРО ДПМНЕ!

Сонот на малиот Фирер,сличен како сонот на големиот Фирер кој го имаше во 2016 година ,кога убедено заговараше дека ќе има 61 пратеник.И,малиот Фирер исти онакаков како неговиот азиланстки ментор ,повторно со иста реторика ,61 пратеник веќе уште неодржани изборит , веќе ВМРО ДПМНЕ има освоено, до долго очекуваниот 15-ти Јули , ништо чудно Фирерчето од криминалната бела палата , да не изненади со исправено наведната кичма  со некоја нова легендарна изјава ,дека тој и неговите (без)кичменаци го освоиле и мнозинството во Бундестагот, а до септември месец ќе оддржат партиски конгрес во Солун!?

Малото фирерче ,кој од политичарите има најубава колекција на екстравагантно скапи сатови, кои сатови непропушта медиумски настап ,а на неговата рака да не постави нов бренд часовник ,кој патем нивната вредност поединачно надминува и неколку десетици илијади евра! Можеби некој ќе рече ,часовник ,како часовник!? Зоран Милески -Кичеец беше еден од најголемите колекционери на рачни часовници во Македонија.При претресите во неговиот дом одземени се часовници во вредност од над 2 милиони евра.Бојан Јовановски -Боки 13 исто така постана еден од поголемите колекционери на скапи часовници , и на него при претрес му беа одземени часовници во вредност од над 500.000 евра! Фирерчето од белата криминална палата на ВМРО ДПМНЕ , поради исклучителен јавен интерес , мора да излези пред македонскиот народ и да ги покаже сертификатите за неговите скапи часовници, секако заедно со сметките кој ги купил, за да биде јасно со какво фирерче македонскиот народ има работа!?

Низ македонската јавност перманентно циркулираат информации дека Христијан Мицковски добивал на подарок скапи часовници од Зоран Милески-Кичевски и од Боки 13?!Во ваквите информации искрено би требало Христијан Мицкоски јавно да ги потврди или демантира,но искрено не мислам дека Мицковски би имал таква храброст!

Малата реплика на Геринг , командантот на „Луфтвафе дивизијата“ на ВМРО ДПМНЕ  рајхсмаршалот Антонио Милошевски, од кога ја совлада и пилотската школа во Београд Р.Србија и си купи експресно авион (Cessna 172 Skyhawkм,за ситни пари 40.000 евра само воздухоплов ),за подобро да ги долови политичките збиднувања и од воздух како во Македонија ,така и низ Европа, од кога се дозна комплетните криминали поврзани за семејството Милошевски ,спасот за него дојде директ од Будимпешта , од големиот Фирер,кој на малото Фиререче , му издаде наредба за спас на рајхсмаршалот Антонио Милошевски во пратенички мандат и нормално имунитет!

Во „ергелата“ на рајхсмаршали е и оној  „Ангел на Смртта“ Александар Николовски,кој далеку од својот роден крај Издеглавје Охридско ,замина битка да бие во далечно Дабиле Струмичко! дали повторно ќе местат сообраќајки , дали ќе соработува повторно со Бандит Албанец и ќе прави изборни договори на штета на народот , дали ќе истура камиони со песок да ги спречи граѓаните да одат на гласање, незнаеме, но сигурно знаеме дека неговите дивоградби , сеуште се недопрени,неговиот црн бизнис е во напредна фаза ,додека  „Ангел на Смртта“ на ВМРО ДПМНЕ им продава магла во тетрапак на граѓаните во 4-та изборна единица и ширум низ Македонија!Е.така ,кога во Охрид не те сакат , Николовски во Дабиле ќе ја бара ќерката на попот!?

И каде е Патоо! Се јави Никола Виктор Орбан Груевски од далечната Будимпешта!Навистина се јави!

Орбан сакал малиот „Фирер“ да го видел како победник?! Ништо чудно ,Груевски сето свое богаство ќе го даде ,само да може непречено да се врати во прегратките на Мама Нада и да си го лечи и понатаму својот Едипов комплекс ,на терет на граѓаните на Македонија….

Мицковски или Груевски , избирате помеѓу Змија и Магаре..

Сашо Денесовски – Лично

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Апелација одлучи: Книгата на Андов за атентатот на Глигоров може да се продава

saso user

Коха: ДУИ бара Бесими да стане гувернер, а Бежовска министерка за финансии

saso user

Пендаровски во Брисел: Имаме слабости, ама најефикасни сме кога имаме предизвик

saso user