Спорт

Леброн: Можеме безбедно да ја завршиме сезоната

Кошаркарот на Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс, смета дека раководството на НБА лигата ги презема сите неопходни мерки за успешно завршување на сезоната во Орландо.

– Сигурен сум дека НБА и Адам Силвер ги презедоа сите мерки на претпазливост за да се осигураме дека сме во максимална безбедност. Се разбира, може да се појават проблеми, но ние ќе ја преминеме целта, дури и ако нешто се случи – изјави Леброн.

Во Орландо на крајот на месецот 22 екипи по скратен систем ќе ја доиграат сезоната 2019/20 прекината во март поради пандемијата на коронавирус.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Леброн неизвесен за дуелот со Бруклин?

saso user

Мареј: Ако седам дома, тогаш ќе имам повеќе деца

saso user

Се одложува Виз Ер Скопски маратон за 4-ти октомври 2020

saso user