Спорт

Кога губи Јувентус, постојат пенали!

Актуелниот италијански фудбалски шампион Јувентус, синоќа на домашен терен во дуел од 32. Коло, одигра нерешено 2:2 со третопласираната на табелата Аталанта.

Гостите од Бергамо два пати водеа, но нивна победа спречи Кристијано Роналдо со два гола од пенал.

За Аталанта стрелци беа Дуван Запата и Руслан Малиновски.

Јувентус со 76 бода е убедливо прв во пласманот во Серија А, втор е Лацио со 68, Аталанта има 67, Интер 65 и натпревар помалку.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Македонските ракометари ја добија првата контролна против Кувајт

saso user

Премиер лигата создаде тим за борба против расизмот

saso user

Меѓународен параглајдинг натпревар овие три дена на Попова Шапка

saso user