Мода

Деталот број еден за ова лето: Најженствениот моден детал (ФОТО)

Сламениот шешир е задолжителен елемент од летната женска облека, креиран да ве штити од сонце и да привлекува внимание.

Освен на плажа, овој моден додаток лесно може да се вклопи и во урбаниот стил, за прошетка со панталони, кафе со пријателките или за дружење во природа.

Модните дизајнери и популарните „hight street“ брендови во своите колекции ги претставиле сламените ммодели со различни димензии и облици, а посебно се шармантни со ефектни детали и дезени.

Вљубеничките во модата кои сакаат да бидат во центарот на вниманието со тоа што ќе одберат модел со широк раб или екстравагантен детал, како врвки и натписи, додека оние кои се сместуваат во делот на класичарки својата сродна душа ќе ја пронајдат во едноставните шешири со скромни димензии.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Фармерки што ги издолжуваат нозете, секоја жена треба да ги има

saso user

Ова е кошмар за глобалната модна индустрија

saso user

Мис БумБум 2019: Таа го има најдобриот задник на светот

saso user