Здравје

Ако не сте засадиле, позајмете едно коренче од некој што засадил

Стотици жени вчера протестираа во Париз поради именувањето на Жералд Дарманин за министер за внатрешни работи и Ерик Дипонд-Морети, кој е именуван за министер за правда, а беше многу критичен за движењето „#MeToo“.

Дарманин е под истрага за наводно силовање. Судот пред две години го отфрли случајот против Дарманин, но минатиот месец судот во Париз нареди повторна истрага за наводното силување.

Демонстрантките бараа негова оставка и носеа порака „Сексистичка Влада, феминистичка освета“.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Сите лековити дејства: Еве зошто би требало да вклучите коприва во исхраната

saso user

Жените излегоа од изолацијата со повеќе ментални проблеми

saso user

10 години јадел само брза храна, па ослепел

saso user