Македонија Топ вести Урбани вести

Се остранува бетонската база во сосптвеност на советникот Нефи Усеини (Фото)

Тивко и далеку од очите на јавноста денес започна демонтирањето на Бетонската База во сосптвеност на советникот од редовите на ДУИ Нефи Усеини.

Со специјални подвижни дизалици се демонтираат и сотрануваат силосите од бетонската база.Присуство на припадници на МВР нема , поточно не се видливи.Од она што го дознава редакцијата Охридскај советникот од редовите на ДУИ Нефи Усеини ,самостојно пристапил кон остранување на бетоснаката база.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

ЈАВЕН ОГЛАС ЗА ВРАБОТУВАЊЕ НА РАБОТНИК НА НЕОПРЕДЕЛЕНО ВРЕМЕ ВО ОПШТИНА ОХРИД

saso user

Во притвор работникот кој го уби газдата Холанѓанец

saso user

И скопјанец на 22 години почина од ковид-19, со уште петмина, а има нови 113 заразени

saso user