Спорт

Ребиќ е сè поблиску до постојан договор со Милан

Напаѓачот на Милан, Анте Ребиќ, кој е изнајмен од Ајнтрахт Франкфурт, може да потпише постојан договор, пренесува „Тутомеркатовеб“.

Според изворот, клубот од Милано веќе се сретнал со агентот на 26-годишниот Хрват Фали Рамадани за да разговараат за договорот. Ќе се водат разговори и со агентот во врска со трансферот на напаѓачот Лука Јовиќ од Реал Мадрид.

Оваа сезона, Ребиќ забележа 20 одиграни натпревари во Серија „А“, во кои постигна 10 гола.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Нема публика на стадионите додека не се најде вакцина

saso user

Ботас го освои Гран-при на Јапонија, Мерцедес шампион кај конструкторите

saso user

Можно е и следната НБА сезона да се игра во „балон“

saso user