Урбани вести

Започнаа интензивни, превентивни конзерваторски активности на црквата Св. Ѓорги -Курбиново

На мое големо задоволство , започнаа интензивни , превентивни конзерваторски активности на црквата Св. Ѓорги -Курбиново.
Заедно со Ацо Костов директор на УЗКН и Мери Стојанова директор на Завод и Музеј Битола направивме увид на тековните активности, вели градоначалникот на општина Ресен, Живко Гошаревски.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

ВИСОКА ДЕЛЕГАЦИЈА ОД БУГАРИЈА ВО ПОСЕТА НА ОПШТИНА ОХРИД

saso user

На денешен ден 1944 година ослободен Охрид од Фашистичките окупатори

saso user

ЧЕТВРТО ИЗДАНИЕ НА ПОЕТСКАТА МАНИФЕСТАЦИЈА „ОХРИДСКИ ПОЕТСКИ БИСЕР”

saso user