Балкан

Бугарскиот претседател на протест: Да ја исфрлиме мафијата од извршната власт ВИДЕО

Бугарскиот претседател Румен Радев учествуа на протести пред бугарското обвинителство, откако денеска беше приведен Пламен Узунов, секретар на претседателот за правни и антикорупциски прашања во рамките на истрагата за тргување со влијание.

– Ве молам повлечете ја полицијата, немаме од кого да се плашиме. Гледам млади и стари луѓе – ова не е случајно. Гледам луѓе од различни политички партии – ова исто така не е случајност. Од нас зависи, да ја исфрлиме мафијата од извршната власт. – рече Радев на почетокот на својот говор, јавуваат бугарските медиуми.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Новата грчка влада положи свечена заклетва

saso user

Десет нови случаи на ковид-19 во Грција, почина уште едно лице

saso user

Грците масовно ги напуштаат Солун и Атина, владата со нови мерки

saso user