Мода

Какви костими за капење се тренд ова лето ?! (ФОТО)

Дали поради состојбата со корона вирус или поради чудните временски услови, некој нема да биде во можност ова лето да го помине на плажа покрај море. Но дизајнерите на костими за капење сепак смилиле и обрнале внимание на модата, и по се изгледа едноделните костими за капење ќе бидат помодерни од бикините. Голем е изборот на модели во кои може да изгледате одлично покрај базен, на речна или езерска плажа.

Има најразлични модели со прерамки преку едното рамо, со патент скоро до грло, некои имаат длабоко деколте, некои пак копчиња, а не изостанале ниту костимите кои не се многу практични за капење и повеќе изгледате здрвени во нив.

Кога станува збор за боите и дезените, присутно е се што веќе наголемо се промовира на улиците низ светските метрополи од сини до жолти, од цветни до сјајна метална.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Geox – пролет/лето 2020 (ГАЛЕРИЈА)

saso user

Место на штикли победив во пижами, вели Кристина Димитријевска од Тетово, која е прогласена за Мис карантин на светот

saso user

Bonatti во Македонија со трендовска колекција за костими за капење лето ‘19

saso user