Спорт

Реал прими 21 гол на 34 натпревари во Ла Лига

Реал Мадрид го победи Атлетик (1:0) во шпанското првенство, постигнувајќи четврта „сува“ победа во низа.

По 34 кола, мадридскиот тим има примено само 21 гол. Ова е најдобриот резултат на клубот од сезоната 1987/88, кога прими 20 голови на 34 натпревари.

Голманот Тибо Куртоа има 17 „суви“ (без примен гол) натпревари во сезоната во Ла Лига. Ова е најдобриот резултат на Реал Мадрид во последните 25 години.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Разрешувањето на Покетино ќе го чини Тотенхем околу 20 милиони фунти

saso user

Проблеми со Погба уште од првиот ден во Австралија

saso user

Бразилецот Толедо нов ракометар на Вардар

saso user