Балкан

Ни самите не гласале за себе: Нула гласови за 26 кандидати на изборите во Хрватска

Вчерашните избори во Хрватска ги одбележа и еден бизарен детаљ – многумина кандидати за пратеници ни самите не гласале за себе.

Од една партија дури десетмина кандидати не добиле ниту по еден преференцијален глас, од неколку други партии такви ги имало по два-тројца, а главно се работи за малку познати партии за кои не е многу јасно ни зошто излегле на избори.

Некои, пак, имаат освоено само по неколку гласа, веројатно само од семејството.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Комарци заразени со вирусот Западен Нил и во Белград

saso user

(Видео) Легендрна дебилна изјава на Вучиќ!?

saso user

Харадинај: Има сомневања дека Рама, Тачи и Вучиќ договарале поделба на Косово

saso user