Македонија Урбани вести

Добри вести од Ресен , стивнува Ковид 19.Во изминатите 24 часа во Општина Ресен регистрирани се 4 ново оздравени лица

Добри вести од Ресен , стивнува Ковид 19.Во изминатите 24 часа во Општина Ресен регистрирани се 4 ново оздравени лица, додека до овој момент нема податок за нови инфицирани лица.Ресен беше град кој 3 месеци немаше инфицирано лице ,се до почетокот на кластерот Селска Слава.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Одбраната бара од Апелација враќање на пасошот на Орце Камчев

saso user

Градоначалникот Ногачески во официјална посета на општина Грамш-Албанија

saso user

Лидерите три часа разговараа кај Пендаровски

saso user