Урбани вести

АСФАЛТИРАНИ КРАЦИ ОД УЛ. „МОМЧИЛО ЈОРДАНОСКИ“

Деновиве заврши асфалтирањето на краци од ул. „Момчило Јорданоски“во должина од 340 метри односно површина од  2000 метри квадратни. Станува збор за проект кој е дел од годишната програма за работа на Секторот за комунални дејности  и сообраќај и улици  при општина Охрид. Вредноста на проектот е 3 000 000 денари, средства обезбедени од Буџетот на Општина Охрид.  Изведувач на градежните активности е АД „Илинден“ од Струга.

Со реализација на проектот се решава деценискиот проблем на жителите од овој дел на градот кои се движеа и сообраќаа во неадекватни услови.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

ЧЕСТИТКА ОД ГРАДОНАЧАЛНИКОТ КОНСТАНТИН ГЕОРГИЕСКИ ПО ПОВОД КАТОЛИЧКИ ВЕЛИГДЕН

saso user

ОПШТИНА ОХРИД СО СЕТ ОД БИТНИ МЕРКИ ЗА СПРАВУВАЊЕ СО КОРОНА ВИРУСОТ

saso user

ЈП „БИЛЈАНИНИ ИЗВОРИ“ ЌЕ СТОПАНИСУВА СО ЗЕМЈИШТЕТО ЗА СИДРЕЊЕ НА ПЛОВИЛА

saso user