Мода

Фризура што подмладува, хит за оваа година

Секоја жена се бори да изгледа млада и убава и да го привлече вниманието и на жените и на мажите, без оглед на возраста. За таа цел, сепак, покрај секојдневната грижа за вашата кожа и тело, секоја припадничка на понежниот пол мора да се грижи за својата коса. Тоа е една од првите работи што оставаат впечаток кај секој од нас и затоа е исклучително важно каква боја и фризура ќе се обложиме.

Експертите велат дека постои фризура која ја прави секоја жена да изгледа со години помлада, а исто така им дава чувство на стил на жените. Оваа предлог фризура веќе поголго време е меѓу најпопуларната женска фризура. Најпопуларна и најпогодна за секоја возраст е нејзината долга варијација, го прави изгледот на секоја дама уште по женствен и попривлечен.

Погледнете ги предлозите:

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Армани донираше 1,25 милиони евра за борбата против коронавирусот

saso user

Ана Винтур не ја поднесува: Оваа модна комбинација е одраз на недостиг на имагинација и стил! ФОТО

saso user

Плетењето е одново во мода: Млади таленти заедно ја оживуваат заборавената традиција

saso user