Видео Македонија Топ вести

(Видео)Евроамбасадорот Жбогар крајно изненаден на фактот дека Александар Николовски поседува дивоградби во Охрид.

Евро амбасадорот Самоил Жбогар денес од новинар на Охридскај , дозна дека и носителот на листа во 3-та изборна единица од ВМРО ДПМНЕ ,Александар Николовски, поседува дивоизграден објект на самата обала на Охридското Езеро!

На прашање на Редакцијата Охридскај:Што би се случило во вашата Словенија , доколку ностиел на листа на политичка партија ,поседува дивоградба веќе неколку години и дали такво лице би можело да учествува во изборен процес?Се работи конкретно за лицето Александар Николовски , кое лице на 150 метра од овде поседува нелегално изградени објекти?

Целиот одговор на господинот Жбогар ,може да го проследите во приложениот видео материјал:

 

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Владата не се меша во работите на ИВЗ, ама го осудува говорот на омраза

saso user

Шпанскиот Сенат го ратификува Протоколот за НАТО

saso user

Џокерот на Ахмети – пратеничките мандати да се делат според пописот од 2002 година,наздравје!

saso user