Мода

Тренд ова лето : рамни сандали направени од коноп

Сандалите направени од коноп не се новост но, ова лето се кандидат за најпопуларни.

Овие оригинални сандали ги нудат и дизајнерите на високата мода, но и останатите кои креираат подостапни парчиња.

Сандалите од коноп не се никаква новост на пазарот. Нив ги носеле и старите Римјани и Грци, а колку се сакани докажува фактот дека секогаш имаат свое место во летната гардероба, а оваа година се застапени повеќе од било кога.

Ваквите модели лесно се вклопуваат во различни стилови на облека, одлично може да се комбинираат со фустани, сукни, шорцеви, а она што е најважно – рамни се и удобни.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Цело време погрешно го перете костимот за капење: Еве како е правилно

saso user

Три нијанси на кармини со кои оваа пролет играте на сигурно

saso user

Високи потпетици и секс? О, да!

saso user