Македонија Топ вести Урбани вести

Шекеринска: Градоначалникот на Охрид е под огромен притисок и закани поради уривањето

Погледнете градоначалникот на Охрид со кави притисоци се сочува, само заради тоа што кажа кој со години од 2013-та  најголемиот дел немаат право да користат плажи, си ги користат, заработуваат со ниедно ливче немаат. И почна притисоци од тие што го злоупотребувале цело време, се навикнале на злоупотребите и сега не сакаат да се повлечат, изјави потпретседателката на СДСМ Радмила Шекеринска.

– Градоначалникот на Охрид покажа дека кога имаш политичка волја да не прогледуваш низ прсти за никој и законот да важи за сите, можни се резултати. И тој еден по еден ги расчистува плажите и обезбедува на граѓаните да видат дека ќе го штитиме тоа што велиме дека е убаво. Работата не е завршена, ама во Охрид, јас велам тргна од таму, меѓутоа во Охрид прашањето на дивоградби, на нов план за развој на целиот регион кој што ќе биде усогласен со препораките на УНЕСКО за првпат гледате политичка волја тоа да се спроведе – рече Шекеринска.

 

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Мијалков дознал за петкратното убиство по половина час, со амбасадата на САД се разменувале информации

saso user

СВР ОХРИД ,ИЗВЕСТУВАЊЕ ЗА БЕЗБЕДНОСНАТА СОСТОЈБА ВО ОХРИД,СТРУГА , КИЧЕВО ,ДЕБАР И ЦЕНТАР ЖУПА

saso user

Османи: Короната ќе помине, но овој ден го чекаме 15 години

saso user