Сцена

Познатиот рапер Доктор Дре се разведува по 24 години брак

По 24 години брак, сопругата на познатиот американски рапер Доктор Дре поднесе документи за развод од сопругата Никол Јанг.

Деталите сѐ уште не се соопштуваат. Како двојката, така и нивните застапници сѐ уште не дале свој коментар за јавноста.

Андре Јанг (55) и Никол заедно имаат две деца: синот Трус и ќерката Трули. Доктор Дре има и четири други деца од претходно, а неговиот син Андре Јанг Помладиот загина во 2008 година во сообраќајна несреќа, на 20-годишна возраст.

Никол Јанг претходно беше во брак со НБА-кошаркарот Седал Трит.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Зошто туристите „полудеа“ по Чернобил, местото на смртта и страдањето? ФОТО

saso user

Гвинет Палтроу се соблече гола, некои се згрозени од фотографијата ФОТО

saso user

Рајко Дујмиќ во Реметинец, ја претепал сопругата

saso user