Бизнис

Од охридскиот аеродром утре летови до Цирих и Милано, првите чартери на 5 јули

Аеродромот „Св. Апостол Павле“ во Охрид утре повторно ќе биде отворен. За попладнето најавени се првите полетувања и слетувања за и од Цирих и Милано.

Првите чартер летови на охридскиот аеродром ќе се реализираат на 5 јули и тоа од и до Варшава, а на 25 јули од и до Амстердам.

Информации за останатите летови може да се најдат на веб страницата на охридскиот аеродром

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Одржана редовна седница на Советот на Народната банка

saso user

АСО: Друштвата за осигурување да не делат дивиденди

saso user

Индустриското производство во февруари повисоко од лани за 3,5 отсто

saso user