Македонија

Мицкоски со истите ракавици се поздравуваше и си јадеше леб ВИДЕО

Снимката од митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Јегуновце предизвика лавина реакции во јавноста, бидејќи, како што може да се забележи на видеото, партискиот лидер Христијан Мицкоски со ракавици на рацете се поздравуваше со граѓаните, а потоа, со истите тие ракавици, посегна по лепчето и си стави залаче во устата.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Заев го објасни Верушевски: Модификацијата на „бомбите“ се однесува за „Рекет“ и Ел Чека

saso user

Кривична пријава за „злоупотреба“ тешка над 400 милиони денари

saso user

Филипче: Најважно е врвот на епидемијата да не дојде нагло

saso user