Сцена

Кети Пери сакала да се самоубие кога раскинала со Орландо Блум, ѝ помогнала една работа

Пејачката Кети Пери откри дека во 2017 година размислувала за самоубиство поради тешките приватни и деловни моменти. Имено, таа година раскинала со сегашниот свршеник, актерот Орландо Блум, а нејзиниот албум „Сведок“ не ги исполнил очекувањата.

Славната 35-годишна пејачка, која го очекува своето прво дете со 43-годишниот актер, признала дека таа година била на дното.

– Долго време, мојата кариера се движеше само кон врвот и тогаш се случи тоа што не го очекував … Ми се чинеше како крај на светот. И додека другите можеби дури не го ни забележаа тоа, за мене тоа беше крајот на светот и се скршив. Во тој период, јас исто така раскинав со моето момче, кое денес е татко на детето што наскоро ќе го добиеме – рекла Пери.

Исто така открила дека религијата ѝ помогнала да се излекува со текот на времето.

– За мене беше важно да се распаднам за да можам да се обновам и да најдам мир на поинаков начин. Благодарноста е веројатно она што ми го спаси животот, затоа што ако не го пронајдов, таа тага веројатно ќе ме натераше да завршам со животот – признала пејачката.

Кети веќе еднаш зборуваше за нејзините приватни емотивни борби и самоубиствени мисли што и се случија на неа откако донесе одлука да се разведе од комичарот Расел Бренд пред неколку години.

– Bilo je važno da se slomim kako bih se mogla ponovno izgraditi i pronaći mir na drugačiji način. Zahvalnost je vjerojatno stvar koja mi je spasila život, jer da je nisam pronašla, vjerojatno bi me ta tuga i natjerala da okončam svoj život – priznala je pjevačica.

Katy je već jednom progovorila o svojim privatnim emocionalnim borbama i suicidalnim mislima koje su joj se javljale nakon što je prije nekoliko godina donijela odluku o rastavi od komičara Russella Branda.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Том Круз ставен во карантин во Италија

saso user

ВИКЕНДОВ ,ПРЕСПА Е НАЈДОБРАТА ДЕСТИНАЦИЈА ЗА ДОБРА ЗАБАВА.

saso user

Берни Еклстон стана татко на 90 години, го доби првиот син

saso user