Македонија

Заев и Мицкоски се согласија: Нема потреба од Пржинска влада

Лидерите на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Заев и Христијан Мицкоски на вечерашниот телевизиски дуел се согласија дека Пржинската влада 100 дена пред избори не треба да постои.

– Мојот став е дека не треба да има повеќе Пржинска влада, дај кажете и вие – му се обрати Заев на Мицкоски.

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ рече дека отсекогаш бил против Пржинска влада.

– Немам никаков проблем да нема Пржинска влада – рече Мицкоски.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Лашкоска: Како се потрошени по 500.000 денари за сунет и за крштевка во Македонија?

saso user

Цивилната заштита е сегмент од примарно значење за државата

saso user

Спасовски во „Само интервју“: Сопствениците на миленици ќе мора да си го организираат времето

saso user