Македонија Топ вести Урбани вести

ЕКСКЛУЗИВНО: ВО НАРЕДНИ 7 ДЕНА ПАЃААТ 10 ДИВОГРАДБИ НА ПОЗНАТИ ОХРИДСКИ ПОЛИТИЧАРИ-ТАЈКУНИ.

Охридскај ексклузивно обзнанува, дека во наредните 7 дена, до темел ќе се збришат 10 дивоградби на познати охридски моќници. Ќе бидат срамнети до земја 10 дивоградби во сопственост на лица кој припаѓаат на политичко-бизнис, а богами и подземната елита од Охрид, кој години наназад буквално во Охрид се однесувале како да се сопственици на градот Охрид. Со ваквиот чин на Општина Охрид предводена од градоначалникот Константин Георгиески. Kако и државата Република Северна Македонија, ќе докажат на дело, дека ниту едно лице не може да биде над законите на РСМ, ниту ќе се дозволи поединци да бидат сопственици на еден град и една држава.

Акцијата која ја спроведува Општина Охрид е широко подржана не само од граѓаните на Охрид, туку севкупниот меѓународен фактор,дава безрезервна поддршка на градоначалникот на Охрид да се справи со поединци кој го тероризиират цел еден град за лични цели.

Какоо што дознава редакцијата Охридскај, власта нема да дозволи никакви закани кон градоначалникот на Охрид, градежниот иnспекторат, како и врз вработените во фирмата која ги спроведува градежните зафати за остранување на дивоградбите во Општина Охрид и, секој оној кој на било кој начин ќе се обиде да упати закани по нив и нивни блиски ќе биде веднаш санкциониран согласно Кривичниот Законик.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Заев во постојана координација со пратеничката група

saso user

Дрекслмајер: Двајца вработени се позитивни на ковид 19

saso user

Гужва пред маркетите, граѓаните се подготвуваат за карантин и за „бегство“ од Скопје

saso user