Македонија Урбани вести

4 лица во Охрид и 1 лице во Ресен заболени со Коивид 19 регистрирани до 8 часот изутрина

Четири нови случаеви во Охрид и 1 во Ресен заболени лица со Ковид 19 до 8 часот сабајлево регистрира лаболаторијата во МАНУ.Лицата се со лесни клинички слики.Четирите нови случаеви во Охрид згрижени се во инфективното оделение во охридската болница.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Косово не можело да го пронајде обвинетиот за масакрот кај Смилковско кој со години се крие таму

saso user

Мицкоски: Не го коментирам лажливото видео на Заев, имаме пад на економијата и најмногу жртви од ковид-19 во регионо

saso user

Синдикат за здравство: Да не дозволиме ширење на вирусот, граѓаните да не организираат верски манифестации

saso user