Македонија Топ вести

Фрчат „Бомби“, Мијалков во 2018 го спонзорирал Мицковски!?

На јутјуб се појави нов детал од разговор на Христијан Мицкоски со осудениот во случајот рекет Кичеец во која тој потврдува дека и Сашо Мијалков бил еден од донаторите на ВМРО-ДПМНЕ со донации од по 5 илјади евра за покривање трошоци за автобуси. Мицкоски го спомнува 2 јуни што е датумот кога тој држеше говор на опозициски митнг пред Владата во 2018 година.

“Сашо даде два пати по 5 илјади евра за автобусите за 2 јуни” вели Мицкоски во разговорот.

Не е јасно од објавениот рразговор на кој начин Мијалков ги донирал овие пари за партиските активности на ВМРО ДПМНЕ.

 

 

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

СДСМ: Над 15.000 граѓани чекорат за правда

saso user

ФРОДЕМ: Господине Макрон спијте мирно, реформите се во полн ек

saso user

Предупредувачки полициски куршуми за крадци на дрва

saso user