Македонија Топ вести

Филипче: Горд сум што ги решаваме најкрупните и најважните сегменти од јавното здравство, докажавме дека пациентот ни е на прво место

Веќе десетти месец лекови има во секое време. Со укинувањето на квотите го решивме деценискиот проблем. Сега, граѓаните имаат редовен пристап до лекови во текот на целиот месец. Горд сум што ги решаваме најкрупните и најважните сегменти од јавното здравство. Докажавме дека пациентот ни е на прво место. Продолжуваме и понатаму со зајакнување на нашиот здравствен систем, напиша министерот за здравство, д-р Венко Филипче на својот ФБ профил.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Компании од индустриската зона Визбегово: Чучер Сандево нѝ наплаќа 35 пати повисоки комуналии

saso user

Законот за обвинителство утре ќе се најде пред пратениците, уште да се договорат

saso user

Воскресение Христово – Велигден

saso user