Здравје

Сладолед од вино и адитив од комиње, иновативни идеи на младата претприемничка Софија Дацева

Прво си помисливме дека е само младолика, но потоа сфативме дека изгледа толку младо затоа што е навистина млада – има само 25 години. И тука не би имало ништо чудно, ако оваа дваесетипетгодишна девојка нема веќе две компании кои работат на иновативни и свежи идеи и производи, едната тука, во Македонија, а другата во Обединетото Кралство.

Прочитајте го целиот текст на порталот „Арт кујна“.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Како да ги заштитиме децата од сексуална експлоатација?

saso user

Еве колку долго треба да ги миете рацете за да го заштитите организмот од бактерии

saso user

Внимание! Играчките можат да бидат поопасни отколку што мислите, дури и смртоносни

saso user