Бизнис

Распоред на летови од Меѓународниот аеродром Скопје за 1 јули

Првите полетувања од Меѓународниот Аеродром Скопје, в среда, 1-ви јули, кога аеродромот се отвора повторно за патнички летови се за Бремен (6:00), Ларнака (6:15), Стокхолм (6:30) и Келн (6:45), а ќе ги реализира авиокомпанијата Виз Ер – информираат од ТАВ Македонија, концесионерот на аеродромите.Оттаму соопштуваат дека  првите слетувања на аеродромот Скопје задутре се во 08:50 часот од Истанбул (Туркиш ерлајнс) и во 9:20 исто така од Истанбул со „Пегасус“.

За останатите летови, концесионерот упатува на информации на веб страницата во делот заминувања: http://skp.airports.com.mk/en-EN/passenger/flights/departure-flights, како и во делот на Пристигнувања: http://skp.airports.com.mk/en-EN/passenger/flights/arrival-flights.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Владата допрва ќе решава дали ќе инвестира во нуклеарката „Белене“

saso user

Дончев: Од утре, 1. мај, само со електронски рецепт лекови од аптеките за хронично болните

saso user

Над 86 отсто од потрошената струја е од домашно производство

saso user