Сцена

По „Пиратите од Кариби“ доаѓаат пиратки со Марго Роби во главната улога

Познато е дека филмската франшиза „Пиратите од Карибите“ е една од најпрофитабилните во Холивуд, првите пет филмови заработија повеќе од 4,5 милијарди долари. Меѓутоа, последниот филм што се снимаше „Пиратите од Карибите: Одмаздата на Салазар“ во 2017 година заработи 795 милиони долари, што го прави втор финансиски најслаб од франшизата. Затоа, во компанијата „Волт Дизни“ заклучија дека е време за промени и одлучија да снимат женска верзија на филмот кој ќе се вика „Пиратките од Карибите“, а главната улога ќе ја има Марго Роби.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Јована Јоксимовиќ на удар на критики: До овде се проби поради кратките здолништа! ФОТО

saso user

Антонио Бандерас снимен во непропoзнатливо издание пред својата вила ФОТО

saso user

Анџелина Џоли во ретко интервју конечно призна зошто се развела од Бред Пит

saso user