Досие Македонија Топ вести

Маестралните Дурловски и Николовски, исправени и горди ..!!??

Маестрален настап на Игор Дурловски во Демир Хисар, онака како доликува на интелектуалците, на еден Маестро, чудо од човек… „Патриотите започнаа во далечната 2006 година, под слоганите „Земјата бара будење пак“, “Преродба во 100 чекори“, „Преродбата продолжува“, а сега да повикаат „Исправи се Македонијо“. И, така сите онака од елитата на кланот на криминалецот Никола Груевски се исправија пред граѓаните на државата, со голем Кеш под перници и воопшто не е чуди, што ете и нивнот ностител на изборната листа во Изборна единица 5 Игор Дурловски, да незнае по кој пат дошол до Демир Хисар, мислам на градот, а не на болницата …

Нејсе, небитно е’ кој се се топонимите по кој би поминувал фамозниот автопат, битно кој е новиот „Миле ми текна“ во новата приказна на ВМРО ДПМНЕ наречена „Исправи се Македонијо“, колкава провизија моментално ќе му текне на претендентот за премиерската фотеља од ВМРО ДПМНЕ?!

Колкави ќе бидат аспирациите на дечките од „Империја“, кој всушност се и најголемите спонзори на „исправените“ дечки од ВМРО ДПМНЕ!?

Александар Николовски ветува донесување на Закон во сообранието на РСМ со кој ќе се испитувала имотната состојба на фамилијата Заеви?! Зошто Николовски не вети јавно пред македонскиот народ, дека ВМРО ДПМНЕ ќе донесе закон со кој ќе се испита имотната состојба на фамилијата Николовски и Мицковски, Дурловски, Милошевски итн., нели чесни се „исправените патриоти“??

Сашо Денесовски, со специјален поздрав до „Маестро“ Дурловски.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Холандија помалку загрижена за нашата земја, а повеќе за Албанија

saso user

Рикер: Времето опозцијата да го задржува Законот за обвинителство мора да заврши

saso user

Адвокатите на Јанева треба да ги видат доказите од ПИ-мерките

saso user