Спорт

Ливерпул е подготвен да го жртвува Ловерн за Кулибали

Дефанзивецот на Наполи, Калиду Кулибали може да замине во Ливерпул, пренесува „Тутоспорт“.

Според изворот, англискиот клуб ја води борбата за 28-годишниот Сенегалец. „Мерсисајдерите“ се подготвени дополнително да му понудат подобри услови на дефанзивецот на Наполи, Дејан Ловрен.

Оваа сезона Ловрен има одиграно 14 натпревари на сите турнири во кои постигна гол и направи една асистенција.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Новата НБА сезона ќе почне на 22 октомври

saso user

Меси: Знам дека Копа не е мојот најдобар турнир, но терените се ужасни

saso user

Арсенал и Челзи ќе добијат по шест илјади билети за навивачите во финалето на ЛЕ

saso user