Спорт

Донарума ќе добие нов договор и поголема плата

Голманот на Милан, Џанлуиџи Донарума може да го продолжи договорот со клубот.

Според новинарот и добар познавач на италијанскиот фудбал, Николо Скира, миланскиот клуб е подготвен да му понуди на 21-годишниот голман договор до 2023 година со зголемување на платата.

Агентот на играчот, Мино Рајола, сака да вклучи клаузула за обесштетување во договорот.

Оваа сезона Донарумама има 27 натпревари на сите турнири на кои има примено 33 гола.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Мекгрегор се пензионира

saso user

Федерер загуби сет на стартот во Дубаи

saso user

Голем број фанови на Реал очекуваат Зидан да биде отпуштен до Божиќ

saso user