Македонија

Две деца починаа во Струмичко: Тракторот се превртел и паднал во река

Две деца попладнево починале откако трактор паднал во река во близина на
мост на локалниот пат меѓу струмичките села Добрејци и Пиперево.

Децата се на возраст од 14 и 15 години, објави Струмицаденес.

Трагедијата се случила во 15 часот денеска, а по констатирање на причините за смртта телата на децата се предадени на семејствата

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

ЗНМ: Да се поништи конкурсот за нови членови во Надзорниот одбор на МРТ

saso user

Ветер со брзина од 70 км на час ќе нѐ дува денеска

saso user

Извадок на дневни настани на МВР за ден 22.07.2019 година

saso user