Спорт

ВТА турнирот во Прага може да се одржи во август

Женската тениска асоцијација има намера да одржи турнир во Прага од 10 до 15 август на земјени терени, пренесува „sport.ceskatelevize“.
Турнирот првично беше закажан за крајот на април, но беше одложен поради пандемијата на коронавирус. Наградниот фонд на натпреварувањето во чешката престолнина ќе биде 225 илјади долари.

Претходно, ВТА го најави продолжувањето на сезоната од 3 август.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Минимален пораз на Вардар на гостувањето во Украина

saso user

Македонија со победа против Турција го потврди пласманот на ЕП 2020

saso user

Мурињо е среќен што повторно работи по 11 часа дневно

saso user