Сцена

Адел облече фустан од пред четири години, сега „виси“ на неа ФОТО

Британската пејачка Адел (32) ги изненади своите фанови со неверојатната трансформација, откако ослабе повеќе од 40 килограми. Таа се присетила како изгледала пред неколку години, па го облекла фустанот со потпис на „Клои“ што го носела пред четири години, во времето кога мака мачела со килограмите.

Таа пуштила снимка на телевизија од музичкиот фестивал во Гластонбери, каде за првпат го носела.  Фустанот ѝ прилега сосема поинаку, а заради големото губење на тежината, сега малку „виси“ на неа.

Фотографиите имаат собрано повеќе од четири милиони лајкови, а нејзините обожаватели овој пат told рекоа дека би сакале да ги слушнат нејзините нови песни. Тие шпекулираат дека Адел наскоро ќе објави нов албум. Тие ја замолија да им каже кога ќе објави, а таа одговори:

– Круната сè уште не е завршена, а јас сум во карантин. Носете маска и бидете трпеливи.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

„Одмаздници: Завршница“ заработи две милијарди долари

saso user

Почина „таткото на рокенролот“

saso user

Џеј Ло и Родригез прават повторен обид да го купат „Њујорк Метс“

saso user