Мода

Минимализмот е новиот летен тренд

Големи се шансите да целиот живот летото се поврзува со бохо стил. На море, на фестивали дури и за во град, варијациите на темата се минимални:

макси фустани или шорцеви, сламени шешири, турбани, натрупани нараквици и монисти.

А оваа сезона се случи пресврт. Девојките, чии профили се инспирација, најпрво во голем дел го променаја колоритот и прејдоја во сите нијанси на беж, а некаде по тој пат се ослободија од сите вишок детали ( освен дезените на фустаните, кои се чини дека сеуште „храбро“ се држат). Летото одеднаш доби нова категорија : минимализам

 

Деталите не се комплицирани, но апсолутно се промислени. На крајот на краиштата ти мора да бидат затоа што ги има во мал број и нема ништо што би го привлекло вниманието, дури ни тесен кардиган со дијагонално поставени петлици носен без градник не изгледа „ефтино“.

 

извор : kurir. rs

Фото: Instagram, Profimedia

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Тренд ова лето : рамни сандали направени од коноп

saso user

Три нијанси на кармини со кои оваа пролет играте на сигурно

saso user

Женско катче: Предлог фризури за ретка коса

saso user