Мода

Гола и се уште провокативна: Годините за плејбој зајачицата се само бројка (ФОТО)

Соблекувањето пред објектив за неа воопшто не е проблем, дека во тоа навистина ужива Памела Андерсон докажала многупати, затоа никој не изненадува нејзината нова кампања во која позира без ниту едно парче облека на неа.

 

Иако во последните години се повлече од работата и медиумите, 52 годишната актерка и Плејбој зајачица Памела Андерсон повторно успеа да ги израдува своите бројни обожаватели.

Таа ја прифатила новата работа и наскоро ќе се најде на плакати за модната куќа „Ashoka Paris“.

Во новата кампања за чанти во фокусот е Памела, а на снимањето атрактивната блондинка се соблече до гола кожа. Памела сама дизјанирала една колекција за брендот кои чанти се изработуваат од веганска кожа, но за да привлече внимание на истите, соблекла се од себе и легнала на листови од роза.

Веќе со години Андерсон е вистински поборник против сите кои неправилно се однесуваат со животните. Луксузните чанти од веганска кожа кои ги дизајнирала се прозиведуваат во Италија, и освен тоа што за нивната изработка со живот не наплати ниту едно животно, внатрешноста на чантите е изработена од  материјали направени од рециклирани пластични шишиња.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Почина модниот креатор Карл Лагерфелд на 86 години

saso user

Бразилката Валентина е првата трансродова манекенка во „Викторијас сикрет“ ФОТО

saso user

„Паметен фустан“ покажува кога жената ја допираат без нејзина согласност ВИДЕО

saso user