Македонија Топ вести

Фатон Асани:Убави спомени кои оставваат трага во животот Равенна (Галерија)

Реканската дијаспора успешно ја заврши хуманитарната акција и го испрати и вториот влекаш со Хуманитарна помош за БИХ и Р.Србија.

Фотографија на Rekanska Dijaspora.

Фатон Асани кој е познат хуманиста ,денес во Општина Дебар и Центар Жупа во нова хумана акција на делење на Респираторни заштитни маски за сите граѓани на Општина Дебар и Центар Жупа , со посебен нагласок на акцијата на донирање на ромската заедница , со цел поуспешно справување во борбата со Ковид 19.

Фотографија на Elvis Bajrami.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Во Скопје викендот 29 сообраќајки, пајакот подигнал 149 возила

saso user

Димитров: Ние мора да работиме, а Брисел да не’оценува објективно

saso user

Јовевски: Обвинителството ќе ги повика на распит Јанева и Стефанова

saso user