Македонија Топ вести

Приказ на Институтот за јавно здравје за активните случаи по општини во Скопје иво Тетово како најзафатени региони во овој момент, односно региони во кои се регистрира широк-распространета трансмисија во заедницата, согласно епидемиолошки обработените податоци.

Приказ на Институтот за јавно здравје за активните случаи по општини во Скопје иво  Тетово како најзафатени региони во овој момент, односно региони во кои се регистрира широк-распространета трансмисија во заедницата, согласно епидемиолошки обработените податоци.Aктивни случаи од ковид-19 во Скопје и во Тетово

 

Град/ општина Активни случаи
Скопје 532
Чаир 134
Бутел 56
Гази Баба 55
Аеродром 50
Сарај 47
Центар 42
Карпош 33
Кисела Вода 28
Арачиново 19
Студеничани 17
Ѓорче Петров 16
Илинден 15
Шуто Оризари 9
Петровец 6
Чучер Сандево 3
Сопиште 2
Тетово 100
Тетово 70
Теарце 18
Брвеница 5
Боговиње 5
Јегуновце 1
Желино 1
Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Заев експресно го менува ликот на СДСМ: Не сме веќе македонска, туку мултиетничка партија! (ВИДЕО)

saso user

Kривични за Јанакиески и 10 соработници, се бара притвор за сите

saso user

(Фото)Скандалозно алкохолно однесување на директорка на Основно Училиште од Охрид.

saso user